KONST / Litografier / Färglitografi 14665272
nr 1466 5272
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, numrerad pt, daterad -76, Utsikt från konstnärens ateljé i Gröndal. Färglitografi, bildmått: 55x45, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:37:02
9/5 19:32:02